Search field
Wyszukiwarka

https://www.maisonchic.pl/files/Baner_Darmowa_wysylka_maison_chic_dekoracje_do_domu.png

https://www.maisonchic.pl/files/Pierwsze_zakupy_z_10_rabatem_maison_chic_dekoracje_do_domu_w_stylu_retro_vintage_loft_shabby_chi_prowansalskim_skandynawskim.png

FARBY VINTAGE PAINT

FARBY VINTAGE PAINT to czyste w 100 % ekologiczne, naturalne  i przyjazne dla środowiska farby kredowe. Zostały specjalnie opracowane, aby nadać  autentyczną matową i kredową powierzchnię, która była powszechna dla mebli. Farby Vintage Paint doskonale przylegają do prawie każdej powierzchni (drewno, metal, szkło, plastik, tkanina itp.) bez specjalnego przygotowania i zapewniają dobre pokrycie. Możesz je łatwo używać na meblach, przedmiotach, ścianach, podłogach, kafelkach itp. Aby stworzyć ulubiony styl i stworzyć różne efekty dekoracyjne.

Historia farb sięga początków XIV-wiecznych Włoch. VINTAGE PAINT to zaktualizowana wersja oryginalnych starych farb kredowych. Ta farba łączy oryginalne cechy z nowoczesną technologią. Nadal używamy głównie naturalnych składników: dbamy o twoje zdrowie i środowisko.

Nasze  naturalne farby Vintage paint posiadają oznakowanie ekologiczne do użytku wewnątrz i na zewnątrz.  

   Inspiracja do przeszłości.
Zrównoważony rozwój dla przyszłości.

Bezpieczny zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Nasze farby Vintage Paint wykorzystują bezpieczne składniki i są dopuszczona do stosowania w meblach i zabawkach dla dzieci. Produkcja odbywa się w sposób odpowiedzialny, przy użyciu składników, które zajmują niewiele miejsca. Korzystanie z produktów Vintage Paint gwarantuje brak szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Dzięki tym staraniom firma Vintage paint jest dumnym posiadaczem unijnego oznakowania ekologicznego EU ECOLABEL. 

  EU EcoLabel ułatwia podejmowanie ekologicznych decyzji.

Aby kwalifikować się do unijnego oznakowania ekologicznego, produkty muszą spełniać surowe kryteria. Te kryteria środowiskowe zostały opracowane przez grupę ekspertów. Tutaj biorą pod uwagę cały cykl życia, od wydobycia surowców po produkcję, pakowanie, transport, użytkowanie i odpady. Każdy etap produktu EU EcoLabel jest monitorowany w celu określenia, czy występuje wpływ na środowisko. Standardy te chronią cały cykl życia i gwarantują zrównoważony rozwój.

Największy wpływ na środowisko ma zazwyczaj miejsce, gdy używane są produkty. Tutaj chemikalia wchodzą w kontakt z ludźmi i są uwalniane do środowiska wraz ze ściekami i wyrzucaniem opakowań. EU EcoLabel minimalizuje stosowanie niebezpiecznych substancji, takich jak substancje, które mogą być szkodliwe dla środowiska wodnego. Składniki zawarte w produktach ulegają również biodegradacji, dzięki czemu są mniej szkodliwe, jeśli trafią do kanalizacji. Opakowania są również redukowane tak bardzo, jak to możliwe.

Znak został przyznany tysiącom różnych produktów w całej Europie, w tym mydło i szampon, ubrania dla dzieci, farby, urządzenia elektryczne. Kryteria użyteczności gwarantują wydajne działanie produktu. Dzięki temu masz pewność, że Twoja farba jest skuteczna i bardziej przyjazna dla środowiska. Oznaczało to również, że nasza farba jest dopuszczona do stosowania na zabawkach i meblach dziecięcych.